Jump to content

Добро пожаловать в Клуб

Присоединяйтесь к нам!

Додаток Дія

Дима
 Share

Recommended Posts

16 минут назад, loboris63 сказал:

Если эти зелёные прохвесиАналы, даже имея солидное западное финансирование, ничего толкового создать не могут, надо разгонять к %Yям Минцифры и брать на работу эти юные дарования, которые на коленке создают продукт, ломающий "найсучасніший і найзахищеніший софт". Хотя, о чём это я?...

Где кого они сломали?)

12 минуты назад, Дима сказал:

Где кого они сломали?)

Дию. Или я что-то пропустил?) 

24 минуты назад, loboris63 сказал:

Дию. Или я что-то пропустил?) 

Ну, копия это не взлом)

Они замутили просто редакторы с похожим фоном. А тупые людишки покупают. Влететь в проблемы, при этом заплатить ещё и за причину влета. Где же логика?

В целом, я не об этом. А про Харьков и им подобных. Убрать за такое послабление на основании возраста. А то начинается потом - ой, ему 17, ой, он ниче не помнит, ой, он отказывается от анализа крови. А хуйню пороть - это дааа. Ну так пусть учатся ответственности.

Чому я так "люблю" додаток Дія і мін циркової трансформації? А чи не хейтер я? Бо воно ж таке зручне, таке модне, всі документи в смартфоні.
Ні друзі мої, я не хейтер. Я фахівець з інформаційної безпеки і бачу страшенні ризики які виникли коли мінЖеЖе випустило додаток Дія і прирівняло його до документів (насправді на щастя ні але, але...). Але коли я починаю це казати деяким молодим, модним але не дуже глибоким людям, навіть ойтішнегам, то чую у відповідь що я старий ретроград. що папірці віджили і т.п. Ойтішненги починають мені розказувати що телефон зламати неможливо, що там відбитки пальця, супер-пупер захищена ОС та інші прекраснодушні речі. Що "документ", показаний в додатку Дія має бути верифікований за допомогою динамічного QR коду - ви показуєте свій код скажімо касиру в банку, той сканує код іншою Дією, шле на сервер і вже сервер відповідає це правильний код чи ні. І це крутіше за папір, модно, надьожно і молодьожно.
Але хохма в тому, що така схема з динамічним QR кодом має принципову вразливість до порівняно простої атаки яка не потребує зламу ані телефонів, ані серверів, а всього навсього фальшиву "Дію" (що як показали вже два вундеркінда, не потребує великих затрат чи хисту), треновану команду шахраїв і... І власне все. Як? ну тоді читайте.
Дисклаймер - цю схему я прочитав у коментарях до посту Шон Таунсенд . Якщо хтось претендує на авторство - пишіть, додам.
Отже, давай спочатку розпишемо дієвих осіб так як це люблять робити при описі схем шифрування, аутентифікації і т.п.
Аліса - молодий, легковірний ойтішнег зі встановленною на смартфоні легітимною Дією.
Боб - шахрай, з фейковою "Дією", яка вміє показувати фотку Боба з даними Аліси (вони відкриті) а також демонструвати довільний код.
Чарлі... Чарлі може або бути чесним клерком по видачі кредиту чи інших смачних плюшок, або також бути в ділі з Бобом та іншим його спільником Девідом, про якого пізніше. Членство Залученість Чарлі в аферу спрощує справу, але не є обов'язковим, бо афера вийде і з чесним Чарлі, просто оркестрація буде складніша.
Ну і Девід. Девід це людина також з фальшивою Дією і саме йому Аліса покаже свій код в справжній Дії. А спонукати Алісу показати код набагато простіше ніж заставити Алісу показати свої циц..., ну інтимні частини тіла. Бо код треба показувати і касирці в супермаркеті якщо ви виглядаєте молодо, але набрали бухла на вечір. І саме цей код відрізняє веселі малюночки в смартфоні від електронного документу по версії мінцирку.
Отже дієві особи є, почнемо нашу п'єсу.
Прийшов собі Аліса в супер, як я казав, набрав пліснявих сирів і пару пляшок віскі. На вечір. Так. Чуть чуть. Але позаяк Аліса виглядає досить молодо то Девід просить показати документ, який посвідчує що Алісі пити можна. Аліса гордо показує свій смарт з дією і тут Девід сканує код. Легітимний і справжній код який засвідчує що Дія Аліси таки належить Алісі. І тут починається.... Ні, не магія, а шахрайство.
Девід сканує код фальшивою Дією, яка його не передає на сервер, а посилає Бобу. А Боб в цей момент в кредитній установі як раз показує свою фальшиву "Дію" Чарлі. І Чарлі сканує з фальшивої "Дії" своєю справжньою Дією справжній код Аліси, яку імперсонує Боб. І код цей шлють на справжній легітимний сервер і отримують від нього добро і видають вже інше добро у вигляді грошей чи інших плюшок Бобу під іменем Аліси. І в усіх логах Чарлі і його фінансової установи, а також в логах серверу мінцирку все буде легітимно і однозначно вказувати що при видачі кредиту для ідентифікації було використано справжній код в Дії яка належить Алісі. І буде наш ойтішнег Аліса запивати нерви після зустрічі з колекторами своїм віскі. Чи вже дешевим пивом. І довести факт такої афери буде практично неможливо.
Звичайно, ви скажете що таке складно організувати. Якщо Чарлі не в ділі, то складно, але можливо. А якщо ж Чарлі таки член цієї шайки то ооооо.... аааааа... кожна верифікація вашого "паспорту" в Дії це ризик. Ризик того що насправді ваш код сканують шахраї щоб використати його в такій, чи подібній схемі. І ризик цей високий. І закладений він в самому принципі верифікації картинки в смартфоні.
Тому висновок простий - не використовуйте додаток Дія. Ніколи. Бо писати його може хоч ЕПАМ, хоч Оракл, хоч генії - надійність самого додатку нічим не допоможе.
Правда, на жаль, не ставити Дію також не гарантує безпеки...
PS
Ну і абсолютно просто і прекрасно ця схема працює для фальсифікації виборів...

Скрытый текст

Я волком бы
выгрыз
бюрократизм.
К мандатам
почтения нету.
К любым
чертям с матерями
катись
любая бумажка.
Но эту…

...

Я
достаю
из широких штанин
дубликатом
бесценного груза.
Читайте,
завидуйте,
я —
гражданин
Советского Союза.

© В. Маяковский

:k05163:

• Upvote 1

6 часов назад, Дима сказал:

сценарист) распространяешь инфу

Мне больше нравится переделанный школьный вариант этого стишка...

Народ, у кого 2 авто на одном человеке,

Они обе сразу подтянулись?

9 часов назад, Дима сказал:

Они обе сразу подтянулись?

На жене две машины и прицеп. Сразу всё показало.

• Thanks 1

Специально для  таких случаев у меня есть карточка, баланс которой 3грн. После получения на неё денег, сразу снимаю. А когда спрашивают про три цифры на обороте, говорю, что у меня там буквы. Какие? - Х,У и Й.